Nina Croft - TESLİMİYET (KPiBT #2 - Yorum)Merhaba, arkadaşlar! :) İkinci blog turu kitabımızın yorumuyla buradayım ve mutluyum. Sizler nasılsınız?
Benim için keyifli bir serüven olan bu kitabı yorumlamadan önce, Nemesis Yayınları'na teşekkürlerimi iletiyorum. İç tasarım gayet hoştu, emeklerinize sağlık. :)Teslimiyet... Nemesis'ten çıkan kitaplar adeta kahvenin yanında yenilen çikolatalar gibi. Tadımlık, lezzetli ve mutlu edici. Açıkçası ağır kitapları kaldıramayacak bir havadaysanız; kısa, öz ama gerek olay örgüsü, gerekse tattırdığı duygularla dolu dolu geçen Nemesis kitaplarından biri olan Teslimiyet tam sizlik!

Kısaca kitaptan bahsetmeden olmaz. Knight Güvenlik Şirketi'nin kurucusu olan Jake Knight, eski evliliğinde tüm iyimser duygularını kaybetmiş olan Kimberly'e kol kanat germesinden uzun bir süre sonra, gönlünü bu hırçın güzele kaptırıyor. Fakat esas kızımız yaralı, kendini korumak için yüksek duvarları var ve biraz kör... Ayrıca tam bir kontrol manyağı. *-* "Aşk denyolar içindir," diyerek umutları en baştan kesiyor. Fakat arkadaşlar, Jake... Lakin arkadaşlar, Jake... Arkadaşlar, Jake Knight! Stratejik zekasını öyle bir kullanıyor ki Kim eninde sonunda ona bir şans vermek zorunda kalıyor. Emin olun kendisi bile zamanla yumuşayan duygularını görmekte ve kontrol etmekte gecikiyor. (Gecikmek istiyor da olabilir. Kimberly'e duygular konusunda pek güvenemiyorum. :')) Korumacı tavırları, yüzünden eksik etmediği gülümsemesi, şefkati ve erkeksiliği ile özel bir karakter, Jake. Ve her şeyi toparlayabilmek için önce mahvediyor. Tabii 'mahvetmek' buz dağının Kim tarafından görünen kısmı. Neyse. İlginç görevler, ateşli yakınlaşmalar, karmaşık duygular, öğrenilmesi gereken gerçekler, sevimli kıskançlıklar ve daha bir sürü eğlenceli olaylar.Turdaki diğer arkadaşlarım da söylemişler ancak ben de dile getirmek istiyorum ki, arka kapak yazısı merak uyandırıcı ve dikkat çekici olmasının yanı sıra içeriği gölgeliyor. Daha açık bir yazı, daha iyi olabilirdi.

Spoiler'a girmemek için olaylara giriş yapmadım fakat... "O kasa!" diye haykırıyorum. O kasa neydi öyle? Kimberly beni şaşırttı, özellikle ileriki bölümlerde beklemediğim tepkiler verdi. Kim, aptal âşık bir karakter olmuyor hiçbir zaman, Jake de 'odun' denilebilecek bir adama dönüşmüyor. Ama şaşırdığım, eridiğim, sinirlendiğim ve kahkaha attığım kısımlar oldu. *-*

Kitaptaki tutkulu sahneler sizi rahatsız etmeyecekse alın ve okuyun derim. Yazarını her şeyi dozunda tuttuğu için tebrik etmek isterdim. :)

Bir sonraki turlarda ve yorumlarda görüşmek dileğiyle!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder