KARANLIK YALANLAR - Alessandra Torre

Merhabalar! Nasılsınız, keyifleriniz nasıl? Ben bomba gibiyim. Karanlık Yalanlar... Ah!


"Annelerin yara bere içindeki kızlarına sarıldıkları ve kötü geçen ilk buluşmalarının ardından onları teselli ettikleri başka bir dünyayı ziyaret etmek istiyordum."

Her şeyi 100. sayfalara geldiğimde anladım. Olayı kavramam uzun sürmedi. "Ya bu Layana ne yapıyor böyle?" diye düşünürken kafama 'dank!' etti. Yorumlardan anladığım kadarıyla bunu anlamamam ve şok olmam gerekiyordu ancak... Anladım işte, ne yapayım? Ama anlatım o kadar akıcı, olaylar o kadar güzel, kurgu o kadar etkileyiciydi ki aynı istekle okumaya devam ettim. Ve sonuç gözlerimi dikip baktığım, elimde şekilden şekle girmekten hırpalanmış bir kitap.


Kitabın giriş bölümü, kadın karakterimiz olan Layana'ya '-1'i damgalıyor. Biraz... Rahat bir kız izlenimi veriyor. Ki aksini iddia etmeyeceğim de. Kitabın sonuna kadar ondan nefret edebilirsiniz, hatta edeceksiniz. Öfkelenip kitaba kötü kötü de bakacaksınız. Onu sarsıp 'kendine gel!' demek isteyeceksiniz. Layana böyle bir kadın. Sizi çıldırtabiliyor. En azından beni çıldırtmıştı. Ama size bir sır vereyim mi? Layana en iddialı ve en sevdiğim kadın karakterlerinin arasına ismini büyük bir gururla kazıdı. İstediğini elde etmek konusunda tam olarak muhteşem!


"Brant, şimdiye kadar tanıştığım diğer tüm varlıklı adamlardan tamamen farklıydı. Konuştuğum zaman dinliyordu. Göğüslerime değil, gözlerime bakıyordu. Fikirlerimi soruyor, görüşlerime değer veriyordu."

Arka kapak yazısında bahsedilen Brant ve Lee... Brant'e iş adamı diyebiliriz. Zengin, çok fazla zengin, şık, nazik, sabırlı ve kibar. Diğerlerinden farklı olduğunu Layana da söylüyor zaten.


"Bir bebek nasıl bakıyorsa öyle bakıyordu; masum ve dimdik... Bakışları Brant'inkinden o kadar farklıydı ki zihnen kekeledim, birbirimize baktığımız bu anda öylece kalakaldım. Ardından gülümsedi. Ukala. Kendine güvenli. Seksi."

Lee ise... Lee serseri. Doğru düzgün bir işi var mı deseniz size onun çim biçtiğinden bahsederim. Ucuz barlarda kadınlarla takılmayı seviyor.

Biri A, biri de Z gibi. İkisi arasında ben tercih yapamam. İkisinin de mükemmel olduğu zamanlar çok fazla. Siz karar verebilecek misiniz? Ya da tercih yapmak isteyecek misiniz? Ben bir ara 'Ya ikisini karıştırsak olmuyor mu?' diye düşünmedim değil.


İç tasarım ve kapak çok iyiydi. İlk açtığınızda karşınıza çıkan siyah beyaz işlemeler çok hoş ve etkileyici geldi bana. Ayraçın arka tarafındaki görselleri uzun uzun incelediğimi de es geçmeyelim.

Sorun şu ki bu kitap hakkında ne söylersem spoiler çerçevesine giriyor. Ki ben, yorumlarda spoi vermemek için kendini eğitmeye çalışan ben, daha fazla ayrıntıya girmeyi reddediyorum.

Okurken çıldırabileceğiniz, heyecan ve merak açısında zengin, tutkulu, ateşli, hesaplamalar ve yalanlarla dolu kapkaranlık bir roman okumak ister misiniz? Eğer isterseniz sizi bu kitabı okumaya bizzat ben davet ediyorum. Bu kitap, insanların aşk için neler yapabileceklerinin en çılgın örneklerinden biri. Ben bayıldım!

Mutlu bir akşam dilerim!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder