LEO - Mia Shreidan

Merhaba, arkadaşlar! Bu yorumu gecenin bir yarısı yapıyorum ama ne zaman yayınlayabilirim emin değilim. Kitabı bitirmemin üzerinden beş dakika bile geçmeden yorumuma başlamam gerekiyordu çünkü midem hâlâ Leo'nun etkisiyle kasılıyor!

Fotoğraf Yabancı Yayınları'nın Facebook sayfasından alıntıdır.
Mia Shreidan kalemi gerçekten çok güzel. Okurken ilginç bir lezzet veriyor. Altı çizilesi, oturup düşünülesi  ve anlam çıkarılası o kadar çok cümle, paragraf ve olay var ki! Etkilenmemek elde değil. Başka Dilde Aşk'ı okuyalı 6 ayı geçti ama hâlâ etkisindeyim mesela. Leo hakkında da kitabı okumadan önce emin olduğum tek şey beni çok fazla etkileyeceğiydi. Öyle de oldu, şaşırmadım.


Sıradan aşk konuları işlenmiyor hikâyelerde. Hissedilen duygular yoğun bir şekilde okura veriliyor ama kurgu anlamda zor konuları ele alıyor Mia. Leo'da da koruyucu ailelerinin evinde tanışmış iki çocuğun aşkını ele alıyor. O koruyucu ailelere neden verildikleri bile başlı başına bir olay zaten. Çocukluk aşkı kavramı doğru değil belki de, bilmiyorum ama derinlerde bir yere dokunuyor. Yaşadıkları acılı hayat serüveni, kendilerini korumak için kaçış yolları, birbirlerine hissettikleri şeyler, verilen sözler... En önemli sorulardan biri de verdikleri sözlerin tutulup tutulamadığıydı bence. Eğer tutulduysa sonuçları, tutulamadıysa hem nedenleri, hem sonuçları... Kitabı anlatmak istemiyorum ama gerçekten kolay şeyler değildi. Hiç hem de.


Kitap bittiğinde oturup derin bir nefes aldım. Başka Dilde Aşk'ın yeri bende hem kurgusuyla, hem de Archer'iyle her zaman farklı olacak ama Leo da çok iyiydi ya! Evie'nin muhteşem karakteri üzerine bile satırlarca yazı yazılabilir. Etrafına yaydığı enerjiye, başardığı şeylere, şefkatine, içindeki küçük kıza... *-*  Veya Leo'nun harikalığına paragraflar feda edilebilir. Sadakatine, güçlü duruşuna, dağılışına... Jake de ayrı bir konu elbette. Çekiciliği, takım elbileseleri, etkileyici duruşu... Ama ben bunlardan bahsedersem yine ve yine çok fazla spoiler veririm. Bu yüzden sadece okuyun, okutun diyorum. Kaçırmayın bu kitabı. Hatta Mia Shreidan'ın hiçbir kitabını kaçırmayın.


Kapak çok masum durmuş. Tam da içeriğe uygun bence, ben çok beğendim. Çok fazla dikkat çeken bir kapak değil ama kitabın olayı zaten bu. İçerikteki yazım yanlışları gözüme çok battı ve biraz fazlaydı ama diğer baskılarda düzeltileceğini umuyorum, bunun dışında hiçbir sorun da yok zaten. Yabancı Yayınlar'ından çıkan kitapların çoğunluğu beni etkiliyor zaten.

Herkese mutlu bir gün dilerim! Umarım beğendiğiniz ve faydalı bir yorum olmuştur. :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder