TATLI YALAN - Jamie McGuire

T.J. MADDOX! Ya ama... Bu kadar güzel olup bu kadar kısa sürede bitmen haksızlıktı!

Merhaba, arkadaşlar! :D Keyifleriniz nasıl? Ben hâlâ Tatlı Yalan'ın etkisindeyim... Çok çok beğendim. *-*


"'Beni görmek istemiyorduysanız neden buraya çağırdınız?'
...
'Çünkü, Liis, arada bir de olsa senin yüzünü görmeye ihtiyacım var. Sesini duymaya ihtiyacım var. Bazı günler benim için diğerlerinden daha zor geçiyor.'"

Maddox kardeşlerden Trenton'u okumuş ve çok sevmiştim. Dövmeci oluşu ve şapşallığı beni kendine bağlamıştı. O yüzden de T.J'i okumayı sürekli erteledim. Çok yanlış yapmışım, arkadaşlar... Büyük yanlış yapmışım.

Asıl adı Thomas ve terfi almış, yüksek mertebeli bir FBI ajanı. Kendini işine adamış, geçmiş aşk hayatından da ağır yaralı bir adam. Eh, bu adamın dikkatini çekebilecek kişi de hırslı, mesleğiyle evli, dişli ve kaçış yolu olarak şehir değiştiren bir başka ajan olur elbette. Olaylar biraz... Karışık ilerliyor sanki?

Söylemeye utanıyorum ama Tatlı Sır'da Thomas'ı Camielle'nin ağzından dinlemenin de etkisiyle hiç sevmemiştim. Hatta itici bulduğum kısımlar bile olmuştu. -,- Ama adam beni kendine hayran bıraktı! Tamam, saçma sapan davrandığı zamanlar çok fazla oldu; hatta "T.J canım sen salak mısın?" tepkisini birçok kez verdim fakat bu, onun mükemmel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Acısıyla, sevgisiyle, cümleleriyle, kararsızlığıyla ve flörtöz davranışlarıyla daha da kendini belli eden cazibesiyle o tam bir Maddox erkeği.
"Önce onu sevdim," dedi Thomas. "Ama sen Liis... seveceğim son kadın sensin."

Liis... Kitap boyunca haklı olan tek karakter desem yanılmam. Ciddiyim. Davranışlarına kızdığımda bile haklı olduğunu inkar edemedim. Hoşlandığım adamdan o tepkileri alsam, ben de onun gibi davranırdım. Siz de kızarsınız belki ama kadın haklı yani. Çok da sevilesi bir karakter. :D
"Sana geleceğimi verecektiysem senin geçmişini arkanda bırakmana ihtiyacım vardı."

Olay akışı çok güzeldi. Karakterler FBI'dan olunca, hele de o karakterlerden birinin kardeşi belada olunca, sıradan bir hayat beklemek imkansızlaşıyor. Beklentiniz sıradan olmasın, çünkü onlar sıradan değil. ^.^ Oldukça heyecanladığım ve sayfaları hızlı hızlı çevirdiğim bir kitaptı. Romantiklik seviyesi de yüksekti. Maddox'lar sonuçta, sevgi de, aşk da, tutku da yükseklerde olmak zorunda. İki günde de bitti zaten. Daha da uzasın, bitmesin, T.J'yi özlemek zorunda kalmayayım istedim. Fakat mümkün olmadı elbette.

Sonu... Sonunda üzülmeyeceğimiz tahmin edilebiliyordu ama açıkçası yine de beni şaşırttı. Bitirdiğimde bir süre o son satırlarla bakıştım. Bu kitabı kolay kolay unutamayacağımı biliyorum. Hooff!

Bu kitabı da alın okuyun bence ya. Cidden. Hatta mümkünse serideki tüm kitapları alın. :D

Kapak, iç tasarım ve çeviri çok iyiydi. Klasik Yabancı Yayınları kalitesi. Arada istisnalar olsa da çoğunlukla çeviride en iyilerden birisi şahsımca.

Umarım beğendiğiniz bir yorum olmuştur. Keyifli akşamlar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder